İçerik Politikası

İçerik Sınırları

Yasadışı Amaçlar: btnotlari.com alan adı ve alt alan adları üzerindeki hizmetler ve içerik, yasadışı amaçlar için kullanılamaz. Bu amaçlara (tahdidi olmamak kaydıyla) örnek olarak, bir yazılımın korsan kullanımını teşvik veya hack/bilgi hırsızlığına yönelik yöntemlerin öğretilmesi gösterilebilir.

İstenmeyen İçerik: Sitemizde istenmeyen içeriği ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. BT Notları yönetimi istenmeyen içeriğin tespiti anında kendi organlarında bu içeriğin kaldırılması kararını almasına mutabık, bu içeriği istediği gibi değiştirme yayından kaldırma hakkına sahiptir. İçeriği giren kişi bu konuda BT Notları ekibinin bu konuda yetkisini baştan ve kat’i olarak kabul etmiştir. BT Notları bu gibi durumlarda tarafsız ve iyi niyetli bir içerik denetimi yapmayı taahhüt eder.
Aşağıda, BT Notları İçerik Politikası tarafından yasaklanan istenmeyen içerik türü örnekleri bulunmaktadır, ancak bu ayrıntılı bir liste değildir. BT Notları, aşağıda adı geçen içerik türlerinin kapsamını değiştirmek ve yeni içerik türleri eklemek hakkını saklı tutar.

Yorum Spam’i: Bir yazıdaki yorumların yalnızca trafiği veya Google PageRank’i başka bir siteye çekmek amacıyla elle veya otomatik olarak yerleştirilmesidir. Bu tür yorumlar, çeşitli spam filtreleri ya da elle müdahale ile silinecektir. Yorumların spam motoru tarafından yanlışlıkla silinmesi durumunda, site yönetimi bundan sorumlu tutulamaz. Site yönetiminin uyarılması durumunda, elimizden gelen tüm müdahaleler yapılacaktır.

Uygunsuz İçerik: BT Notları’nın varoluş nedenine aykırı ve diğer uygunsuz içeriğe (Örneğin ırkçı, bir başka etnik grubu aşağılayan içerik) izin verilmeyecektir. Bu içerik tespitinden sonra mümkün olan en kısa zamanda kaldırılacaktır ve böyle bir üslubu kullanmayı sürekli olarak benimseyen kullanıcılar hakkında yaptırım hakkı saklı olacaktır.

Hakaret/Karalama: Kullanıcılar, yasaya aykırı, hakaret içeren ve sahtekârlığa yönelik herhangi bir içeriği yayınlamamalıdır. Hakaret içeren bir ifadedeki ithamın varlığı itibarıyla bir hakaret fiili teşkil etmediğini unutmayın. Bir ifadenin bir bölümünün doğruluğu veya yanlışlığı, hakaret fiilinin doğrulanmasında çok önemli bir noktadır; biz böyle doğrulanmış gerçeklere dayalı bir yargıya varabilecek konumda değiliz. Bununla birlikte, belirli bir ifadenin hakaret içerdiğine inanmak için geçerli bir nedenimiz olursa (örneğin bir mahkeme kararı), bu ifadeyi kaldırırız.

Hizmetin Kesilmesi ve Kötüye Kullanım: btnotlari.com alan adı ya da alt alan adları üzerinden sunulacak hizmetleri yetkisiz bir şekilde kullanma girişiminde bulunan, bu sistemlerin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek şekilde davranışlar sergileyen veya böyle davranışlar sergileyen otomatik programlar hazırlayan; btnotlari.com adresinden verilen hizmetlerde yer alan olası açıkları kullanarak sistemi kullanılmaz hale getirmeye teşebbüs eden kişilerin eğer varsa var olan hesapları sonlandıracaktır.
BT Notları yönetimi, hizmet ve servislerine yapılan kötü niyetli saldırılara karşı sahip olduğu cezai ve hukuki hakları kullanmak konusunda kararlı bir tutum içindedir.

Telif Hakkı İhlali: BT Notları’nda yer alacak yazı ve diğer içeriklerde telif hakkı ihlallerine izin verilmez. Kullanıcıların içerik oluştururken, gerekli izinleri aldığı varsayılır. Telif hakkı ihlali durumunda, BT Notları yönetiminin bilgilendirilmesi ve söz konusu ihlalin doğrulanmasını takiben, ihlali barındıran içeriğin ihlale ilişkin kısmı sunucularımızdan silinecektir.

İçeriğin Paylaşımı ve Yeniden Dağıtımı

Kullanıcılarımızın, paylaşmayı seçtikleri içerik üzerindeki bazı haklarını, Creative Commons by-nc-sa 3.0 lisansı sınırlamaları dâhilinde, bizim de bir parçası olduğumuz özgür yazılım dünyasına devrettiklerini bilmelerini isteriz.
Bu lisans kapsamında; btnotlari.com İnternet sitesinde gördüğünüz ve başka bir telif hakkına konu olmayan her türlü yazı, resim, fotoğraf, ses ve video içeriğini btnotlari.com adresinden alıntı yaptığınızı, kopyaladığınız içerikle aynı yerde olmak üzere belirtmeniz halinde herhangi bir kısıtlamaya tâbi olmadan kullanabilirsiniz. Bu içerik kullanımı, kullandığınız içeriğin olduğu her türlü eserden kâr etme amacı gütmeniz ve/veya hazırladığınız eserde yukarıda adı geçen lisansla bu site üzerinden kazandığınız kopyalama ve alıntı yapma izinlerini kendi eseriniz üzerinde daha dar bir kapsamda tanımladığınız ya da hiç tanımadığınız hallerde tamamen kaldırılmıştır.
BT Notları içeriğinin üçüncü kişiler tarafından kullanımında, yukarıda yazılı olan şartlara ve ayrıca http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/legalcode adresinde yer alan metne aykırılık tespit ettiği takdirde, bu aykırılığın giderilmesi için yasanın kendine verdiği tüm hakları kullanmak konusunda en yüksek derecede kararlılık duymaktadır.